سوالات بی پاسخ به عینک شنا آشکار شد

به دلیل اینکه در شنا کردن اکثر عضلات بدن در فعالیت هستند، قلب و ریهها به منظور اکسیژن رسانی به ماهیچهها به فع

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

به دلیل اینکه در شنا کردن اکثر عضلات بدن در فعالیت هستند، قلب و ریهها به منظور اکسیژن رسانی به ماهیچهها به فعالیت شدید میافتند این بدان معنا است که شنا تمرین بسیار عالی برای تقویت دستگاه گردش خون (قلبها و عروق) است. در شنا حتی پس از پایان تمرین و به منظور بازیابی، ترمیم و احیاء بافتهای ماهیچهای انرژی از طرف بدن صرف میشود و این انرژی منجر به سوزاندن کالری میگردد. ورزشکاران از آب برای ترمیم و بهبود صدمات ورزشی استفاده میکنند. بسیاری از مردم پس از شنا، به شکلی بیرویه اشتهایشان به غذا زیاد میشود و کالریهایی را که در استخر سوزاندهاند دوباره در بدنشان انبار میکنند. با یک تمرین اروبیک ۳۰ دقیقهای یک یا چند روزه در هفته به شکلی پرتوان و نسبتاً شدید در استخر شنا، میتوان به آن برنامه تمرینی کاهش وزن توصیه شده مطلوب دست یافت. طی یک پژوهش توسط انجمن قلب آمریکا؛ ۴ تا ۶ جلسه تمرین شنای ۳۰ تا ۶۰ دقیقهای، باعث کاهش وزن، کاهش خطر سکته قلبی، دیابت و دیگر بیماریهای قلبی میگردد. شنا همچنین باعث تعادل در فشار خون میگردد.

This data was w​ritt en  with G᠎SA ماسک شنا Content᠎ Generator᠎ Demover᠎si on᠎!

در ویکیانبار پروندههایی دربارهٔ ورزش شنا موجود است. در ویکیانبار پروندههایی دربارهٔ بنجامین فرانکلین موجود است. فرانکلین تا پایان عمرش یک فراماسون باقی ماند. فدراسیون بینالمللی شنا (FINA) در سال ۱۹۰۸ نه بر اثر یک حادثه بلکه از روی قصد و نیت بنیان نهاده شد. در سال ۱۹۹۲ اعضای فینا به ۱۳۷ فدراسیون ملی ارتقاء یافت. فرانکلین در آن زمان سفیر مستعمرات آمریکا در انگلستان بود و یک هفته فراغت کاری داشت، در ۶۷ یا ۶۸ سالگی شروع به نوشتن بخش اول آن کرد، بعد از مدتی آن را رها کرد و حدود ۱۳ سال با مسائلی همچون استقلال آمریکا، جنگهای داخلی و… بنجامین مدتی در چاپخانهٔ برادر ناتنی خود، جیمز فرانکلین، به کارآموزی پرداخت و برای اولین بار در سال ۱۷۲۲ با نام مستعار خانم سایلنس دوگود (به انگلیسی: Mrs. بنجامین فرانکلین در یکی از سفرهای خود از انگلستان به آمریکا، در توقف کوتاهی که نصیبش شد، «انجمن فلسفی آمریکا» را تأسیس کرد. بنجامین فرانکلین در سال ۱۷۸۶ به آمریکا بازگشت و بهعنوان ریاست عالی اجراییِ شورای پنسیلوانیا و در سال ۱۷۸۷ به مقام دبیرکل جامعهٔ ضد بردهداری برگزیده شد. Th is data has be en  do ne  wi᠎th GSA C on᠎te nt G​en erat or D᠎emover​si on .

«کالبد بنجامین فرانکلین ناشر اینجاست، مانند جلد کتابی کهنه. فرانکلین در سالهای ۱۷۵۱ تا ۱۷۶۴، بهتناوب، معاونت وزارت پُست را بهعهده داشت. فرانکلین با بیشتر بزرگان عهد خویش مکاتبه داشت و نامههای بیشماری از وی به یادگار ماندهاست. فرانکلین در دوران زندگی به فعالیتهای اجتماعی (مانند تأسیس باشگاه مخفی جنتو)و خدمات عمومی و امدادرسانی همت گماشت و به عضویت در این مؤسسات پذیرفته شد. در سالها ۱۷۳۰ یا ۱۷۳۱، فرانکلین به عضویت در یک لژ ماسونی محلی دعوت شد. آثار منتشرشدهٔ فرانکلین در این دوران تأثیر بسزایی در تشکیلات آموزشیِ پنسیلوانیا داشت و با انتشار کتاب پیشنهادی چند درباب آموزش و پرورش جوانان پنسیلوانیا، در احداث آکادمی فیلادلفیا، که بعدها به نام دانشگاه پنسیلوانیا خوانده شد، مفید افتاد. برای کاهش وزن با شنا میبایست به تغذیه و نیازهای بدن برای تولید انرژی توجه کنیم؛ بنابراین باید تغذیهای متعادل و متنوع داشت تا بتوان وزن کم کرد و دردی نداشت. در تمرین شنا تمام اعضا بدن در حالت ورزش کردن هستند؛ قلب، ریهها، عضلات و … شنا کردن عبارت است از حرکات منظم دستها و پاها و بهطور کلی بدن که امکان پیشروی موجودات زنده در آب را ممکن میسازد. یک نکته با اهمیت در این اطلاعات این است که سوزاندن کالری به شدت ورزش وابستگی دارد و امکان آن کاملاً وجود دارد که در زمانی مشابه کالریهای بیشتری را بسوزانید در صورتی که با شدت بیشتر شنا کنید.

در سال ۱۸۴۶ اولین مسابقهٔ شنا در مسافت ۴۴۰ یارد در استرالیا بر پا شد که بعد از آن هر ساله نیز به اجرا درآمد. گل این چشمه در فصول پربارش رقیقتر شده و حجم آن نیز بیشتر میشود. این افزایش اشتها با شنا کردن در آبهای خنک و سرد که بیشتر در استخرهای روباز وجود دارد، افزایش پیدا میکند. در این مسابقات (ماسارو یوروکاوا) قهرمان المپیک و همچنین تعداد دیگری از شناگران بیشتر مسیر خود را در زیر آب طی کردند. در این راه از جرح عواطف و سلامت خود و دیگری خودداری کن و دغدغهٔ خوشنامی خویشتن را به دل داشتهباش. اندی شخصیت اصلی داستان توانایی راه رفتن، دویدن، بالارفتن، پریدن و شنا کردن را دارد. فعالیتهای منظم شنا به بازیابی سلامتی و در بسیاری از موارد بهبودی کامل کمک میکند. سرانجام جیمز به همراه هواپیما فرانک لاپیدوس موفق به ترک جزیره میشود. شخصیت او در فصلهای پایانی، طوری تغییر میکند که خود را به خاطر نجات دوستانش از هلیکوپتر فرانک لاپیدوس (که به دلیل کمبود سوخت باید از وزن هلیکوپتر کم میشد) در دریا پرت میکند و تا جزیره شنا میکند. او در جزیره کتاب زیاد میخواند و پس از اینکه جک او را معاینه میکند متوجه میشود که چشمانش نیاز به عینک دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن