لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر

با توجه به اینکه امروزه استفاده از مواد پلاستیکی و به طور کلی لوله های پلی اتیلن زیاد شده است مشاهده می ‌

توسط مدیر سایت در 21 خرداد 1402

با توجه به اینکه امروزه استفاده از مواد پلاستیکی و به طور کلی لوله های پلی اتیلن زیاد شده است مشاهده می ‌شود که در حال حاضر انواع مختلفی از این لوله ها از جمله لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر در بازار به فروش می ‌رسد. جهت اطلاع از کاربرد این لوله ها و مشخصات آن بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر

لوله های پلی اتیلن از آن دسته از لوله های پرکاربرد است که با بالاترین استانداردهای کیفی تولید می شود. این لوله ها در حال حاضر به عنوان جایگزینی مناسب برای لوله های پی وی سی، جی آر پی، فلزی و چدن در بازار موجود بوده و توانسته نظر مشتریان را به خود جلب نماید. در این بین لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر یکی از انواع این لوله ها بوده که قطر اسمی خارجی آن ۱۱۰ میلیمتر می باشد. این لوله ها در کلاف های ۱۰۰, ۲۰۰ و ۴۰۰ متری تولید می شود.

کاربرد لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر

به طور کلی می توان گفت مهمترین کاربرد لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر به عنوان لوله فرعی در آبیاری و انتقال آب در زمین‌ های کشاورزی می باشد. این نوع لوله در آبیاری باغات نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به طوری که استفاده از لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر جهت آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی و آبیاری سنترپیوت بسیار مناسب می باشد. در این خصوص باید توجه داشته باشید که جهت اتصال این لوله ها برای آبیاری و آبرسانی جهت کشاورزی، لازم است که از اتصال پیچی جهت وصل کردن لوله های پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر استفاده شود. البته روش جوش لب به لب نیز در این مورد کاربرد دارد. کاربرد دیگر لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر، برای انتقال فاضلاب ساختمانی بوده که همراه با اتصال فاضلابی ۴ اتمسفر انجام می گیرد و در این روش از جوش لب به لب استفاده می شود.

مزایای لوله پلی اتیلن

به طور کلی باید توجه داشته باشید که موارد متعددی در بازار موجب شده است که امروزه انواع لوله پلی اتیلن از جمله سایز ۱۱۰ آن کاربردهای زیادی داشته باشد. از جمله مهمترین این مزایا می توان به سهولت بارگیری و حمل و نقل آسان آن به دلیل وزن پایین لوله ها اشاره کرد. این لوله ها که بسیار کم حجم است هزینه کمی داشته و در برابر پرتو فرابنفش، اسید، مواد شیمیایی و بسیاری از موارد دیگر مقاوم بوده از این‌ رو کاربرد آن در کشاورزی بسیار زیاد می باشد. لوله هایی که از بهترین مواد ساخته شده اند کارکرد دقیق و طولانی دارند و با وجود حجم کم کمترین فضای لازم را برای نگهداری در انبارها به خود اختصاص می دهند. همچنین این لوله ها قابلیت نصب در عمق و زیر خاک را داشته و در برابر کشش در هنگام نصب مقاومت زیادی دارند. از دیگر مزایای لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر می توان به عایق الکتریکی، عایق صوتی، قابلیت جوش پلاستیکی، عدم زنگ زدگی، مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله، فساد ناپذیری و غیره اشاره نمود.

تولید لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر

امروزه شرکت های زیادی با توانایی بالا و با استفاده از کادر مجرب و دستگاه ‌های کاملا پیشرفته اقدام به تولید انواع لوله های پلی اتیلن از جمله لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتر نموده اند. توجه داشته باشید لوله پلی اتیلن سایز ۱۱۰ میلیمتر کابلی با فشار کاری ۶ اتمسفر و در کلاس ‌های ۱۰۰ متری تولید شده و روانه بازار می گردد که این لوله ها جهت انتقال آب مناسب نمی باشد. اما لوله فشار قوی پلی اتیلن ۱۱۰ با فشار کاری ۶، ۱۰ و ۱۶ اتمسفر در دو شکل کلافی و شاخه ای تولید می شوند گزینه مناسب برای انتقال آب بوده زیرا در مواد اولیه این لوله ها از مواد آنتی یو وی استفاده می شود.منبع
آخرین مطالب