چگونه با استفاده از تقویت خودرو 1,000,000 دلار به دست آوریم

روند کاهشی پراکندگی شهری و وابستگی به خودرو منجر به تقویت احساس تعلق اجتماعی و همچنین درک «مالکیت اجتماعی»، ک

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

روند کاهشی پراکندگی شهری و وابستگی به خودرو منجر به تقویت احساس تعلق اجتماعی و همچنین درک «مالکیت اجتماعی»، کاهش تنشهای جامعه شناختی و افزایش بیشتر رفاه عمومی میشود. دومعادله مختلف که مدول الاستیسیته خالص مواد کامپوزیت را با استفاده از خواص الیاف کربن و ماتریکس پلیمری کنترل میکنند نیز میتواند به پلاستیک تقویت شده فیبر کربن اعمال شود. خواص CFRP به طرح بندی فیبر کربن و نسبت فیبر کربن نسبت به پلیمر بستگی دارد. قطعا تیونینگ کردن ماشین هم به دانش نیاز دارد هم به تجربه و هم به خلاقیت. بعد از مطالب بالا حالا این سؤال مهم پیش میآید که تقویت موتور یک ماشین مزیتی هم دارد؟ در این مورد میتوان گفت که تقویت موتور یک ماشین برای شما مزیت بیشتری نسبت به معایبش دارد، زیرا کاربردیتر است. در توکیو برنامههایی در مقیاسی وسیع برای تبدیل بعضی از خیابانهای اصلی شلوغترین محلههای توکیو همانند گینزا، شینجوکو-کو، ایکهبوکورو و آساکوسا به مناطقی مختص عابران پیاده وجود نوربرت پرفورمنس داشتهاست. بازدیدکنندگانی که به سمت شهر رانندگی میکنند یا ساکنانی که خودرو دارند باید خودرو خود را در پارکینگ خارج از شهر پارک کنند و سپس با پای پیاده یا قطار وارد شهر شوند. هم­چنین فضای بیشتری برای ورود هوا قرار می­دهد و ازآن­جایی که تراتل­ها هوای بیشتری را بدون وجود فیلتری وارد موتور می­کنند، موجب دوده گرفتن مجاری سوپاپ­ها هم می­شود که باید به این نکته هم توجه داشته باشید. دایملر نیز با عرضه اتومبیل خود صنعت اتومبیلسازی را مجهز نمود تا با سرعت بیشتر وارد قرن بیستم شود. طرح دیگر رنو ساخت اتومبیل مسقف بود. یکی از مهمترین فعالیت ها به منظور تقویت موتور اتومبیل می تواند تقویت فنر ها و سیستم تعلیق خودرو باشد. با این وجود هنوز افرادی هستند که به دنبال تقویت و بهینه سازی موتور خودرو های خود هستند. اگر تقویت موتور به وسیله یک نیروی متخصص انجام نشود، خطرات بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت و پیشنهاد میدهیم که بههیچعنوان چنین کاری را انجام ندهید. همیشه این نگرانی وجود دارد که تقویت موتور ماشین، ایمنی آن را کاهش دهد.

و بخش دیگر تیون کردن سیستم اگزوز مربوط به کاتالیزور آن در مسیر خروج دود میباشد. در این بخش شاید فکر کنید که میخواهیم شکل سر اگزوز خودرو را که در بخش ظاهری نیز به آن اشاره شد را تغییر دهیم اما در واقع میخواهیم در مورد بخش درونی اگزوز یعنی کاتالیزور و لوله و مسیر خروجی دود صحبت کنیم که با یک سری تغیرات میتوان به عملکرد بهتر موتور خودرو کمک کرد. به طور کلید در مبحث بهینه سازی و ریمپ خودروهای سنگین تجاری با سامانه ای به نام SCR یا Selective Catalytic Reduction بیشتر سر و کار داریم زیرا سیستم فوق نقش کلی در کنترل پارامترهای آلایندگی خودرو سنگین دارد و زیر مجموعه های (Sub-Category) زیادی را شامل میشود که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم. بنابراین وسیله نقلیه می تواند استانداردهای آلایندگی سختگیرانه اخیر به طور مثال اتحادیه اروپا را پاس کند.در این بین باید توجه کرد که سیستم فوق هنگامی که کمک کننده است که در وهله اول خودرو سوخت با کیفیت و با افزودنی های استاندارد را دریافت کند به طور مثال کامیون ولو FH که از کامیون های پرتعداد کشورمان است در نمونه های روز به سوخت با استاندارد آلایندگی یورو 6 نیاز دارد تا پیشرانه در حالت صحیح کار کند در غیر اینصورت خودرو دود می کند و کارایی خودرو بسیار کاهش پیدا می کند. این خودرو توسعه یافته پلتفرم S۸۱ سایپا بوده ودارای موتور ۱۵۰۰cc با مصرف حدود ۶/۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. افزایش تاخیر دریچه گاز برقی در خودروهای تولیدی موجب فشار بیشتر به موتور و بالاتر بردن دور موتور و در نتیجه افزایش مصرف سوخت میشود. برای پلیمرهای مصنوعی مانند PAN یا Rayon، پیش ماده ابتدا به نخهای رشتهای تبدیل میشود، با استفاده از فرآیندهای شیمیایی و مکانیکی، ابتدا زنجیرههای پلیمری را به ترتیب برای بالا بردن خواص فیزیکی نهایی فیبر کربن تکمیل میکند. اگرچه CFRPs با اپوکسی دارای قدرت بالا و مدول الاستیک هستند، مکانیسم شکست شکنی، به علت عدم وقوع، فاجعه بار است. متاسفانه بنزین و گازوئیل با کیفیت و با افزودنی ها و استانداردهای روز (یورو 6) و مشتقات دیگر مانند ادبلو با کیفیت مناسب در ایران یافت نمی شوند و یا در صورت یافت شدن به علت هزینه بالا از سوی رانندگان مورد استفاده قرار نمی گیرند از این رو سیستم های پیشرفته کنترل آلایندگی، امنیتی و کنترلرگر پیشرانه با مشکلات جدی روبرو می شوند. بهطور غیرمستقیم و از طریق استفاده کارآمد و پایدار از منابع و رفت و آمد سریع تر کالا و انسان، هدف اصلی مدلها و طراحیهای شهری بدون خودرو بهبود کیفیت زندگی ساکنان و شهروندان یک شهر است. پیامدهای زیستمحیطی شهرهای بدون خودرو شامل کاهش انتشار گازهای گلخانهای و همچنین بهبود سطح آلودگی صوتی میباشد.

بسیاری از آنها همچنان در قدیمی و تاریخیترین نقاط شهر دارای مناطق بدون خودرو هستند. وابستگی به خودرو و استفاده از آن برای رفت و آمد، برای جامعه پیامدها و هزینههای بسیاری دارد. وجود دارد که امکان تعمیر، پروگرام و ری پروگرام مجدد آن ها توسط مهندس داوود کلایی وجود دارد.همچنین امکان ریمپ ماشین آلات فوق نیز برای بهبود توان تولیدی و گشتاور نیز وجود دارد. در کل تمامی این فرایندها برای بهبود و عملکرد بهتر خودرو و حس رضایت و لذت از رانندگی میباشد. این قطعه خود یکی از مهمترین قطعات در عمل تیونینگ فنی خودرو میباشد که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی و آشنایی با موتور و بخش فنی خودرو از آن غافل هستند و در واقع بیشتر به تیونینگ ظاهری بها میدهند اما یک خودروی اسپرت زیبا قطعا باید از لحاظ، شتاب، سرعت و قدرت موتور نیز حرفی برای گفتن داشته باشد که با تعویض این قطعه نیز میتوانید به شتاب و سرعت و قدرت بیشتری دست پیدا کنید. هنگامیکه میخواهید موتور یک ماشین را تقویت کنید، بعضی از قطعات آن را جابهجا خواهید کرد. همانطور که گفتیم تقویت موتور یک ماشین، سبب کاهش ایمنی آن خواهد شد. تا آن زمان روش روغنکاری قطرهای یا پاششی معمول بود. فعالیتهای این شرکت تقویت یا اصطلاحاً تیونینگ تخصصی خودروهای مرسدس-بنز بود. اگر شما هم به دنبال راهی برای تقویت موتور یک ماشین هستید، پیشنهاد میدهیم که ابتدا با معایب این کار آشنا شده و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید. احیای فضا افراد را تشویق میکند تا از نظر فیزیکی و در زمان رفت و آمد، ورزش یا زمان صرف شده برای اوقات فراغت فعالتر باشند. طبق گزارش نیویورک تایمز در سال ۲۰۲۱، شهر هایدلبرگ آلمان «ناوگان اتوبوسهای هیدروژنی میخرد و شبکهای از بزرگراههای دوچرخهسواری را در حومه شهر میسازد و محلههایی را طراحی میکند تا همه وسایل نقلیه را دلسرد کند و پیادهروی را تشویق کند.». محیط این بلوکها به روی همه خودروها و اتوبوسهای شهری بازمیماند، در حالی که در فضای داخلی این بلوکها فقط اجازه تردد به با حداکثر سرعت ۱۰ مایل در ساعت به افراد و ترافیک محلی داده میشود. به همین دلیل این کار معمولاً فقط با ماشین مسابقات انجام خواهد شد و ماشینهایی که بهطورمعمول برای کارهای روزانه استفاده میشوند، نباید چنین کاری بر روی آنها صورت بگیرد. حالا هرچه حجم موتور، حجم سیلندرها و تعداد سیلندرها بیشتر باشد، طبیعتاً قدرت موتور هم بیشتر خواهد بود، زیرا چنین موتوری ظرفیت بیشتری هم برای سوخت و هوا دارد. به منظور کاهش ترافیک موتوری در این پهنه، به پیادهروی به عنوان روش اصلی حملونقل اولویت داده میشود و مسیرهایی نیز برای دوچرخهسواران در نظر گرفته میشود. در صورتی که احساس می کنید وسیله نقلیه تجاری شما کند و سنگین است میتوان با بازنویسی نرم افزار و فریمور کامیون توسط مهندس داوود کلایی به شتاب، توان و کشش اصولی و مطلوبی دست پیدا کرد بنابراین برای تقویت کامیون، تقویت کامیونت، تقویت اتوبوس یا تقویت تراک ها ریمَپ ایسیو بسیار مقرون به صرفه است. معایب تقویت موتور ماشین به همین موارد ختم نمیشود.

انرژی مکانیکی موردنیاز سوپرشارژر میتواند از طریق یک زنجیر یا تسمه یا چرخدنده متصل به میللنگ از خود موتور تأمین گردد. بهعلاوه چرخدنده حلزونی، محور دنده عقب، میل لنگ، سیستم روغنکاری تحت فشار را به ثبت رساند. به این منظور که در خودروهای قدیمی سیستم صوتی تنها محدود میشده به یک رادیو ساده ولی امروزه سیستم صوتی علاوه بر قابلیت پخش موسیقی، کاربردهای وسیع تری از جمله، گیرنده وای فای، بلوتوث، پخش تصویر از نمای دوربین دنده عقب، نمایش نقشه و لوکیشن خودرو، نمایش صفحه کلیدهایی برای کنترل قسمتهای برقی خودرو و … اما پس از تقویت موتور، سامانه انتقال قدرت پراید، توان مقاومت در برابر نیروی جدید موتور را نداشت؛ بنابراین، دنده دو گیربکس پراید را تغییر و فنر کلاچ را تقویت کردند. تقویت موتور ماشین با تعویض سرسیلندر : میتوانید ازسرسیلندرهایی استفاده کنید که به ازای هر سیلندر هشت سوپاپ یا بیشتر دارند. موسیقی از قدیم یکی از همراهان جدانشدنی از بخش خودرو بوده است و این سیستم هر روز در حال ارتقا میباشد. این داستان درباره مردی است که کلاه افتابی میفروشد و یک روز و با ترفندی جالب با استفاده از نقطه ضعف میمون ها… استفاده از خودرو در سبک زندگی شهروندان شهرهایی همانند کپهناگ میتواند آن شهروندان را از لحاظ مالی در یک نقطه ضعف قرار دهد. هنگامی که یک پوسته نازک از فیبر کربن ایجاد میشود، تفنگ شخم زنی رولهای فایبر گلاس را به طول کوتاه و اسپری رزین در همان زمان برش میدهد تا فایبرگلاس و رزین در نقطه مخلوط شوند. سامانه ترمز این خودرو همان سامانه ترمز ریو است که در این زمینه نیز از شرکت بوش آلمان کمک گرفته شدهاست. تغیر و تعویض سیستم ترمز کاسهای به سیستم ترمز دیسکی سوراخ دار یکی دیگر از مواردی هست که میتواند وزن خودرو را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد. برخی از این تکنولوژی (فناوری)ها عبارتند از: سیستم ترمز ضدقفل، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل پایداری خودرو، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمزی، سیستم سوخترسانی تزریق مستقیم، سیستم کیسه ایمنی هوا، سیستم ترمز کمکی، سیستم مدیریت سوخت و جرقه، سیستم کمربند ایمنی پیشکشنده، سیستم تعلیق هوشمند، سیستم فرمان فعال و موارد بسیار دیگر. یک سیستم فناوری پیشرفته کنترل انتشار آلاینده است که یک ماده کاهنده یا می توان گفت بازدارنده مایع را از طریق یک کاتالیزور ویژه به جریان خروجی یک موتور دیزل تزریق می کند. BitBox - یک باکس نرم افزاری پیشرفهت است که امکان شناسایی ، خواندن و نوشتن واحدهای کنترل حافظه داخلی فلش را برای اهداف مختلف فراهم می کند. نخستین سواریهای عملی که موتور بنزینی توان آنها را فراهم میساخت، در سال ۱۸۸۶ میلادی ایجاد شده و سازندگان عمده آن کارل بنز و گوتلیب دایملر میباشند که جدا گانه کارمیکردند. یک جایگزین مناسب برای پیکربندی غیرمتمرکز، میتواند یک ایستگاه مرکزی حملونقل عمومی باشد که توسط فروشگاهها و خدمات متراکم احاطه شدهاست و دسترسی آسان عمومی را بدون نیاز به پیادهروی برای شهروندان فراهم میکند. تمام این تمهیدات برای تنفس بهتر ماشین است، پس اگر از تراتل استفاده نمی­ کنید حتما باید فیلتر هوای خودرو خود را با فیلتر هوای اسپرت تعویض کنید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد norbert performance لطفا از سایت ما دیدن کنید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402