اولین نفری باشید که کارشناسان درباره چادر بازی کودک چه می گویند

مینا روسری از جنس حریر و ابعاد بسیار زیاد بهشکل مستطیل است که بهصورت بسیار خاصی به سر میکنند.مینا را با سنجاق

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

مینا روسری از جنس حریر و ابعاد بسیار زیاد بهشکل مستطیل است که بهصورت بسیار خاصی به سر میکنند.مینا را با سنجاق محکم توسط بندی از یکسوی لچک بهسوی دیگر آن از پشت سرشان میآویزند که به آن سیزن گفته میشود. یکی از مهمترین ویژگی های فایبرگلاس و آلومینیوم استحکام بسیار بالا و وزن سبک آنها است که به دلیل آن عمر محصول بسیار زیاد است و به راحتی آسیب نمی بیند و ساختار را از بین نمی برد. لباس اصیل زنان اصفهان شامل یک دامن مخمل قرمز کوتاه رنگ با چینهای زیاد که توسط دکمه بسته میشده و یک پیراهن گلدوزی شیری رنگ بودهاست. لباس مردان در زمستان یک قبای بلند ساده بر روی لباس اصلی بوده که با شال ابریشمی دور کمر بسته میشدهاست. لباس مردان لر بختیاری شامل کلاه نمدی، چوقا، شال و شلوار گشاد سیاه رنگ معروف به (دبیت) و کفشی به نام گیوه است و لباس زنان لر بختیاری شامل لَچَک، زیرلچک، مینا، بندسوزن، دستمال، پیراهن، شلوار قِری و کفش است. بزرگان و پیران از لباسی که شامل یک پالتوی بلند که تمام بدن را میپوشاند و شال سر و در برخی مواقع از کلاه معمولی استفاده میکنند. همچنین زنان بازوبندی (بازیبند) نیز بدست میکنند که با مهرههای رنگی و سنگ تزیین میشود.

با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید. مالک آن یکی از تجار مشهدی به نام کوزه کنانی بوده است که نامش هنوز بر روی این خانه مانده است. در هوای سرد زمستانی علاوه بر این لباسها بر روی پیراهن آرخالق یا نیم تنه که از پارچهای از جنس مخمل تهیه شده پوشیده میشود که به نام کرتی شناخته میشود. همینطور در زمستان بر روی چارقد، چادر شبی از جنس ابریشم (کج) پوشیده میشود که بافت آن به صورت شطرنجی و با رنگهای زیبا طراحی شدهاست. زمین آن با کاه پوشانده شدهاست و حدود ۵ مکان در این دکور قرار دارند. پیراهن بلند در طرحها و رنگهای مختلف که با کار دست گلدوزی شده و با یراقهای از جنس نقره تزئین شدهاست و همچنین یقه و چاکهای زیبا از پارچههای گلدار زیبایی این لباس را دوچندان نمودهاست. آمارهای سازمان مهاجرت آلمان نشان میدهد که در نتیجه سرکوب وحشیانه معترضان توسط جمهوری اسلامی، میزان درخواست پناهندگی ایرانیان در آلمان نسبت به سال قبل سه برابر شدهاست. دو نشان متقارن و نیز آویزی با زنجیر بر سینه مجسمه به چشم میخورد. لباس مردان نیز از یک شلوار مشکی گشاد، پیراهن سفید یقه ساده،دکمه دوبل با آستینهای گشاد، یک جلیقه کوتاه مشکی و یک کلاه نمدی تشکیل میشدهاست.

سرپوش مردان لر بختیاری کلاهی نمدی است که به آن کلاه خسروی هم گفته میشود و به رنگهای مشکی و قهوهای روشن و تیره و سفید است. مردان کرد خراسان چاروق به پا میکنند که از چرم طبیعی تهیه میشود. در سایر مواقع، زنان شلوار گشاد از جنس حریر به پا میکنند. برای پوشش پایین تنه از شلواری به نام شولار دبیت به رنگ مشکی استفاده میشود که شلواری گشاد و بسیار آزاد است؛ و پوشش پا گیوه است که در تابستان رطوبت و خنکی را حفظ میکند و در زمستان گرما را نگه میدارد. مردان لر بختیاری پیراهنی به نام چوقا به تن میکنند که دست بافت زنان عشایر است که از پشم بز به دو رنگ سیاه و سفید تهیه میشود و خاصیت آب گریزی دارد و گرما را در زمستان نگهمیدارد و در تابستان رطوبت و خنکی را حفظ میکند. مردم کرد خراسان، لباس محلی مخصوص به خود را بر تن میکنند. در سال های اخیر مشهد یکی دوبار بیشتر برف به خود ندیده است و مشهدی ها در این ایام در اماکنی که در زیر معرفی کردیم به برف بازی می روند. ↑ ۲۲٫۰ ۲۲٫۱ ۲۲٫۲ ««کلبه عموپورنگ» کلید خورد/ معرفی بازیگران جدید». ↑ ««شکرستان» در دبی اکران عمومی میشود».

در خراسان نوع پوشش همراه با نوعی منزلت اجتماعی است. برخی از چادرهای بازی کودک به صورت بادی میباشند که باید آن را با پمپ باد، باد کرده و از آن استفاده نمود. کالسکه پرنسس بادی دارای یک اسب بادی جداگانه در قسمت جلوی خود می باشد .این محصول بادی اینتکس یکی از پرفروش ترین های شرکت اینتکس محسوب می شود. البته در بین مردان نیز رواج دارد اما در بین زنان از مد افتاده است و فقط در مراسم های خاص لباس محلی خود را می پوشند. زنان نیز روسری یا شال بزرگ گلداری به سر می کنند که به گردن خود دور میزنند و در بالای پیشانی می بندند. متاسفانه امروزه دیگر افراد بسیار کمی وجود دارند که از لباس محلی استفاده کنند. یکی دیگر از بهترین مکانهای تفریحی مشهد که در سالهای اخیر به بهره برداری رسید، کوه پارک است. این پارک آبی که به عنوان یکی از بزرگترین پارک های آبی سرپوشیده در خاورمیانه شناخته می شود دارای امکاناتی به روز و جدید است که مدت زمان تفریح در این پارک آبی را برای شما بسیار هیجان انگیز خواهد کرد. This po st was created with G​SA Content Generat or  D emov᠎er​sion !

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با چادر بچه گانه اسباب بازی وب سایت خود باشید.

آخرین مطالب